НОВИНИ

"Не діяти - це дозволити Олегу померти". Французькі посадовці та митці закликали звільнити Сенцова

Автори листа наголосили на тому, що потрібно "діяти швидко", бо стан політв'язня погіршується.
Міністр культури Франції Франсуаз Ніссен, режисер Жан-Люк Годар і Кен Лоуч та інші відомі особистості у сфері мистецтва написали відкритого листа із закликом звільнити політв'язня Олега Сенцова. Текст листа опубліковано виданням Le Monde, передає "Укрінформ".

 

"Оскільки мистецтво не має кордонів, бо мистецтво є універсальним, права тих, хто його творить, мають бути такими ж. Свобода слова та свобода творчості не мають припинятися тоді, коли починається дисидентство. Але сьогодні режисер помирає, бо він дисидент. Його життя під загрозою через його ідеї, так, як це було з  Василем Гроссманом, Солженіциним та іншими в часи комуністичного режиму", - йдеться у листі.

 

Зазначається, що "єдиним справжнім злочином" українця є демонстрація свободи слова та вміння висловлювати свої політичні переконання через своє мистецтво.

 

Зокрема, у листі  закликається "діяти швидко", оскільки стан політв'язня  погіршується.

 

"Не діяти – це дозволити Олегу Сенцову померти. Це відмовитися від наших цінностей і наших принципів, відмовитись від того, що ми захищаємо, і від того, що  ми є. Це означає погодитися з тим, що  можна вбити за свої ідеї, думки, позицію", - йдеться у листі.

 

Крім того, автори листа закликали міжнародну спільноту приєднатися до звільнення Сенцова.

 

"Терміновою необхідністю є те, щоб Росія знайшла в цій ситуації рішення не тільки гуманітарне, але й політичне. Не тільки Франція  (президент Еммануель Макрон надав кілька пропозицій, на які президент Володимир Путін пообіцяв відповісти),  але і все міжнародне співтовариство, від ЄС до ООН, повинні мобілізуватися, щоб отримати ці відповіді», - йдеться в листі.

 

"Митці в усьому світі добре знають, що президент Росії має право припинити цю людську і демократичну трагедію. Скрізь у світі, у світі кінематографії, культури і за її межами, потрібно здійснити міжнародну мобілізацію, щоб захистити режисера. В ім'я мистецької свободи та свободи слова ми знову закликаємо до негайного звільнення Олега Сенцова", - додається у листі.

 

Наголошується, що лист також підписали Товариство драматичних авторів і композиторів (SACD), асоціація авторів мультимедіа (SCAM), асоціація авторів-режисерів-продюсерів (ARP), товариство кінорежисерів (ВСР), Асоціація франкофонних режисерів (ARRF, Бельгія), LeTheatre du Soleil.

 

Раніше повідомлялося, що посольство України в Росії  і українське консульство у Єкатеринбурзі надіслали звернення до Федеральної службу і виконання покарань Росії щодо надання дозволу українському консулу відвідати Сенцова.

 

Нагадаємо, 9 серпня Денісова оприлюднила фото українського політв'язня Кремля Олега Сенцова, зроблені у колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі.

 

Раніше Денісова звернулася до уповноваженого Росії з прав людини Тетяни Москалькової з проханням організувати переведення політв'язня Олега Сенцова в Інститут професора Ніколаєва у Москві або в лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування.

 

8 серпня сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що стан українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова є критичним, він майже не встає і вважає, що кінець близький. 

 

19 липня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раада аль Хуссейна, генерального секретаря Ради Європи Турбьорна Янгланда та комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович щодо організації візиту їхніх представників до колонії, де РФ незаконно утримує українського режисера Олега Сенцова. 

 

 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.