Сенатори США пропонують розширити дію закону Магнітського “від Зімбабве до України”

17 Січня 2014, 08:10

"Свобода відвідувати США та мати доступ до нашої фінансової системи, включно з національною валютою є привілеями, які не мають поширюватись на тих, хто порушує базові права людини та принципи верховенства права", – йдеться у повідомленні.

"Грубі порушники прав людини від Зімбабве до України, від Гондурасу до Папуа Нової Гвінеї попереджаються, що вони не зможуть уникнути відповідальності за свої вчинки навіть тоді, коли їх власні країни лишаються бездіяльними", – підкреслюють сенатори.

Законопроект має на меті забов'язати президента США "оприлюднити та оновлювати перелік усіх закордонних громадян, які на думку президента, на основі достовірних свідчень, відповідають за позасудові вбивства, тортури та інші порушення прав людини скоєні проти осіб, які виступають за просування прав людини, викривають незаконну діяльність членів уряду".

Згідно, з законопроектом, президент має заборонити вищеозначеним особам в'їзд на територію США, припинити дію раніше виданих їм віз. В окремих випадках, відповідно до законопроекту, можливі таємні додатки до нього.

Законопроект також скеровує президента США "заморозити та заборонити будь-які операції із майном у США особам внесеним до переліку, якщо їх майно та майнові інтереси знаходяться у США, прибувають на територію США, або перебувають під контролем, чи надходять під контроль резидента США, чи зареєстрованої у США компанії".

Відповідно до законопроекту "Державний департамент та міністр фінансів щороку звітуватимуть перед Конгресом щодо дій відповідно до цих поправок".

Як повідомлялось, у США в комітеті з закордонних відносин Сенату 15 січня відбулися слухання щодо «політичної кризи в Україні».

Основний доповідач і помічник Державного секретаря США Вікторія Нуланд підтвердила, що Державний департамент США підготував до введення в дію низку обмежувальних і стримуючих засобів, серед яких індивідувальні санкції проти українських чиновників, відповідальних за силові методи придушення мирних демонстрацій в Києві.

Нагадаємо раніше ЗМІ повідомили, що міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко є найвищим посадовцем України, включеним до проекту списку осіб, проти яких уряд США планує запровадити санкції. Загалом, за інформації джерел, список претендентів на санкції нараховує до 20 прізвищ.

Як відомо, Сенат США засудив силові розгони Майдану та пригрозив владі санкціями, прийнявши 7 січня відповідну резолюцію.