НОВИНИ

Прізвища українських можновладців, яким загрожують санкції США, можуть оприлюднити у лютому

Прізвища українських можновладців, яким загрожують міжнародні санкції можна буде дізнатися наступного місяця після публікації звіту Державного департаменту США про права людини. Про це в коментарі "Голосу Америки" заявив заступник головного редактора сайту "Українська правда" Сергій Лещенко, який зараз перебуває у США.

За словами журналіста, українські можновладці та олігархи дуже бояться санкцій з боку США.

"Сергій Клюєв, брат Андрія Клюєва минулого року двічі був у США, їхня група за два роки витратила 12 мільйонів гривень лише на американських лобістів, щоб у США презентувати свою позицію. Тому розмови про те, що Америка нікому не цікава - це просто дурниці", - вважає Сергій Лещенко.

"Обмеження віз є прерогативою Державного департаменту США, а фінансові санкції може накласти міністерство фінансів США за рекомендаціями президента", - нагадав журналіст. За його словами, резолюція Сенату додатково спонукатиме установи виконавчої влади розглянути запровадження санкцій.

Крім того, Лещенко перерахував українських чиновників, які на його думку знаходяться у "зоні ризику". Ішлося про Андрія та Сергія Клюєвих, Віталія Захарченка, Михайла Добкіна, Геннадія Кернеса та інших.

Щодо вірогідності санкцій та конкретних прізвищ, то, як зауважив журналіст, про це можна буде дізнатися наступного місяця після публікації звіту Державного департаменту про права людини.

"Санкції - це як ядерна зброя. Сама погроза їх застосування має приводити порушників до тями. Але на сьогодні, як я відчуваю, вже вичерпано весь потенціал мирних переговорів з українською владою і мова вже йде про більш жорсткі заходи", - підсумував Сергій Лещенко.

Нагадаємо, що Сенат США засудив силові розгони Майдану та пригрозив владі санкціями, прийнявши 7 січня відповідну резолюцію

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.