Сенат США не прийняв закон про підвищення рівня держборгу

30 Липня 2011, 10:28

Проти закону, запропонованого спікером Палати представників-республіканцем Джоном Бейнером, виступили 59 членів сенату; за його прийняття проголосував 41 сенатор.

Раніше президент Барак Обама заявив, що демократи і республіканці мають піти на компроміс з метою скорочення дефіциту федерального бюджету США і підвищення рівня державного боргу.

За словами Обами, часу на це залишається вкрай мало.

Водночас, сенатори-демократи ратують за більш довгострокове підвищення рівня держборгу на $2,5 трильйона і скорочення витрат приблизно на $2,2 трильйона.

Якщо до 2 серпня ліміт держборгу, який зараз становить $14,3 трлн, не підвищать США можуть опинитися в ситуації технічного дефолту.

Раніше виступаючи на прес-конференції в Білому домі, Обама звинуватив фракцію республіканців в палаті представників у прагненні прийняти закон, який змусить Вашингтон через кілька місяців знову зайнятися питанням про підвищення ліміту держборгу.

«Пора перестати слідувати партійним інтересам, настав час компромісу від імені американського народу. Є безліч способів покінчити з цим хаосом, але у нас закінчується час», – заявив Обама.

У текст законопроекту з ініціативи Джон Бейнер включено вимогу про внесення поправки до конституції про збалансованість бюджету.

Фактично Вашингтон досяг стелі держборгу в травні, проте завдяки несподівано високим податковим надходженням і зміни бухгалтерських правил федеральні витрати продовжували фінансуватися.

За останні десятиліття конгрес США збільшував ліміт держборгу близько ста разів на черговому порядку, і це практично не викликало дискусій. Однак у 2011 році обрані в конгрес консервативні республіканці зажадали від Обами в обмін на підвищення ліміту змінити соціальну політику, згорнути реформу охорони здоров'я і різко скоротити федеральні витрати.

Як повідомлялося, раніше президент США, зажадавши від партій в конгресі негайно знайти компроміс з державного боргу, звернувся і до громадян, попросивши їх «дати зрозуміти кожному члену конгресу, що американський народ згоден на компромісний план (що дозволяє підняти стелю держборгу до настання дефолту і почати скорочення держвитрат)».

Глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард закликала США якомога швидше вирішити питання про підвищення ліміту державного боргу – щоб уникнути технічного дефолту.

Позначки: