Семерак: В Україні переробляється лише 4% твердих відходів

6 Жовтня 2016, 18:46

За статистикою, в Україні переробляється тільки 4% твердих побутових відходів, а 96% закопуються чи викидаються. Про це в інтерв’ю Тижню повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, зараз Мінекології разом із Мінрегіоном, Мінекономіки, Європейським банком реконструкції та розвитку і німецьким агентством GIZ готує національну стратегію поводження з відходами, яка стосуватиметься не тільки сміття, а й інших відходів, фармації, нафтової, хімічної промисловості.

«Має бути комплексна програма, що зробить цю нині тіньову сферу прозорою та екологічно безпечною і введе нашу економіку в економіку циклічності. Це величезний ресурс, який ми втрачаємо, який можна переробити й отримати приріст ВВП», – розповів міністр.

Остап Семерак наголосив, що присутність ЄБРР важлива тим, що це не тільки фінансова установа – вона володіє трендами й стимулює розвиток.

«А отже, ми маємо шанс запустити нові сучасні технології в цю сферу та йти в напрямку технологій і політики, які застосовують розвинені країни, де рівень вивезення сміття на полігони — нуль. До грудня стратегія має бути готова», – повідомив міністр.

Повне інтерв’ю з міністром читайте у черговому номері Українського тижня.