Сейм Польщі ухвалив зміни до скандального закону про Інститут нацпам’яті

27 Червня 2018, 14:03

Сейм Польщі ухвалив зміни до оновленого у січні закону про Інститут національної пам’яті, скасувавши статті 55а та 55б, які передбачали кримінальну відповідальність за приписування польському народу злочинів Третього рейху. Про це повідомляє TVN24.

 

Зазначається, що за відповідні зміни проголосували 388 депутатів, проти – 25.

 

 

Так, проект змін до закону був внесений польським прем’єр-міністром Матеушем Моравецьким.

 

 

Зокрема, Сейм Польщі вніс проект до порядку денного і після дискусій ухвалив у першому читанні. Після цього депутати відразу перейшли до другого читання.

 

У свою чергу, відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків залишилася.

 

Раніше глава канцелярії голови Ради міністрів Польщі Міхал Дворчик  заявив, що  Матеуш Моравецький   звернувся до маршалка Сейму з проханням доповнити порядок денний засідання пунктом, що стосується змін закону про ІНП.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.