СБУ заблокувала популяризацію так званої «ЖНР» в Інтернеті

19 Березня 2018, 16:32

Служба безпеки України заблокувала фейкову спробу популяризації так званої «Житомирської народної республіки». Про це повідомили у прес-групі СБУ у Житомирській області.

 

"Так, наприкінці минулого тижня співробітники СБ України заблокували нові спроби кремлівських пропагандистів популяризувати в Інтернеті так звану «Житомирську народну республіку»", – зазначили у прес-групі.

 

Оперативники спецслужби встановили, зловмисники використали реальні персональні дані мешканців Житомирщини, від імені яких зареєстрували фейкові акаунти. Через них вони дистанційно адміністрували сторінки та наповнювали їх антиукраїнською інформацією.
 

"Правоохоронці, зокрема, задокументували, що російські пропагандисти використали особисту інформацію та світлини мешканки одного з райцентрів області для створення спільноти так званої «Житомирської народної республіки». Цей ресурс також використовувався для поширення проросійської пропаганди, підтримки та популяризації терористичних організацій «Д/ЛНР». Жінка навіть не підозрювала про свою «причетність» до створення антиукраїнської сторінки", – розповіли у СБУ.

 

Співробітники Служби безпеки також встановили, що більшість облікових записів, з яких підтримували антиукраїнські пости, мають явні ознаки «інтернет-ботів». Лише деякі з них належать реальним користувачам соціальних мереж.

 

СБУ вжила у межах чинного законодавства необхідні заходи для блокування Інтернет-спільноти фейкової «ЖНР» та припинення її інформаційного наповнення.

"Служба продовжує реалізовувати комплекс заходів із протидії інформаційній агресії спецслужб РФ на шкоду інтересам нашої держави", – заявили у СБУ.

 

Нагадаємо, у суботу, 17 березня, стало відомо, що Служба безпеки України депортувала журналістку каналу "Россия-24" Наталію Гончарову та заборонила їй в’їзд до України терміном на три роки.

 

За інформацією спецслужби, Гончарова планувала проведення інформаційної провокації "шляхом тенденційного висвітлення виборів президента РФ" на території України.