СБУ визначиться з державною зрадою 148 регіоналів і комуністів за 10 днів

16 Липня 2013, 10:44

Тим часом, регламентний комітет не планує проводити засідання в решту три дні до початку відпустки народних депутатів, пише «КоммерсантЪ-Украина».

"Я зараз далеко", – сказав телефоном голова комітету Володимир Макеєнко, після чого зв'язок з ним перервався.

"Депутати в даний момент працюють в округах. Я поставлю це питання на контроль, як тільки повернуся до Києва, – заявив член регламентного комітету Ігор Швайка ("Свобода"). – Я думаю, все закінчиться так: глава нашого комітету від свого імені прийме рішення, що депутатське звернення Ірини Фаріон не підлягає розгляду в комітеті ".

А лідер комуністів Петро Симоненко відмовився коментувати дії своїх політичних опонентів.

"Шкода, що у нас не роблять операції з пересадки мозку", – роздратовано сказав Симоненко.

Ще один автор звернення до сейму – перший заступник глави фракції Партії регіонів Михайло Чечетов вважає, що спроба партії "Свобода" притягнути депутатів до відповідальності не досягне мети.

"Це все пшик. Якщо ми хочемо йти в Європу, то повинні наслідувати приклад Німеччини – як німці відмежувалися від фашизму, так і ми повинні визнати злочини УПА і відмежуватися від них", – заявив Чечетов.

Як повідомлялось, 15 липня народний депутат від "Свободи" Ірина Фаріон направила до СБУ депутатське звернення, в якому просить спецслужбу проаналізувати на наявність ознак державної зради у зверненні 148 депутатів Ради до Сейму Польщі щодо визнання Волинської трагедії геноцидом польського народу. Також свободівка направила депутатське звернення до парламентського комітету з питань регламенту, в якому вимагає перевірити, чи такими діями 148 парламентарів не порушили присяги народного депутата.

За словами Фаріон, трагічність української історії полягає насамперед у тому, що всередині країни завжди перебуває антидержавне і антиукраїнське лобі.

"Тепер воно сягнуло кульмінації – у всій своїй здеградованості, потворності й негідництві. Якщо суспільство не дасть цим виродкам відсічі, то тоді складно собі уявити, що українці матимуть перспективу. Такі депутати, як Калєснічєнко, всі ті 148 негідників мають сидіти за ґратами", – вважає Фаріон.

Нагадаємо, 148 депутатів від Партії регіонів і КПУ надіслали листа до спікера Сейму з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом, здійсненим українцями проти поляків.

Депутат польського Сейму Мирон Сич заявив, що депутати ВР від фракції Партії регіонів та КПУ не мають права звертатись до польського парламенту з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом.

Водночас екс-президент Леонід Кравчук наголосив, що заяви деяких провладних політиків про геноцид поляків прирівнюються до національної зради.

Читайте також: Річниця Волинської трагедії: компромісна резолюція Польщі, критика української опозиції та "пас" з боку регіоналів