НОВИНИ

Фаріон вимагає від СБУ перевірити факт державної зради "148 негідниками" з ПР та КПУ

Народний депутат від "Свободи" Ірина Фаріон просить Службу безпеки України проаналізувати на предмет державної зради звернення 148 депутатів Ради до Сейму Польщі із проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу. Відповідне депутатське звернення Фаріон направила голові СБУ, повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

Фаріон вимагає від СБУ здійснити перевірку наявності у діях народних депутатів ознак державної зради та притягнути винних осіб до відповідальності.

Крім того, свободівка направила депутатське звернення до парламентського комітету з питань регламенту, в якому вимагає перевірити, чи такими діями 148 парламентарів не порушили присяги народного депутата.

"Звернення 148 народних депутатів України до Сейму Республіки Польща з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу та засудити злочинні діяння українських націоналістів викликало широкий суспільний резонанс не тільки в Україні, а й в усьому світі. Історія не знає подібних прецедентів, щоби народні депутати, які отримали мандат від українського народу, намагалися дискредитувати свою націю й свою державу. Вперше у світовій історії державні діячі однієї країни звернулися до іншої з проханням публічно принизити їхню націю, їхніх героїв. Цей вчинок є відвертою підривною діяльністю проти України. Підписанти принесли в жертву честь і гідність України і стали на шлях національної зради", – заявила Фаріон.

За її словами, трагічність української історії полягає насамперед у тому, що всередині країни завжди перебуває антидержавне і антиукраїнське лобі.

"Тепер воно сягнуло кульмінації – у всій своїй здеградованості, потворності й негідництві. Якщо суспільство не дасть цим виродкам відсічі, то тоді складно собі уявити, що українці матимуть перспективу. Такі депутати, як Калєснічєнко, всі ті 148 негідників мають сидіти за ґратами", – вважає Фаріон.

Нагадаємо, 148 депутатів від Партії регіонів і КПУ надіслали листа до спікера Сейму з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом, здійсненим українцями проти поляків.

Депутат польського Сейму Мирон Сич заявив, що депутати ВР від фракції Партії регіонів та КПУ не мають права звертатись до польського парламенту з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом.

Водночас екс-президент Леонід Кравчук наголосив, що заяви деяких провладних політиків про геноцид поляків прирівнюються до національної зради.

Читайте також: Річниця Волинської трагедії: компромісна резолюція Польщі, критика української опозиції та "пас" з боку регіоналів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.