СБУ викрила фірму, яка співпрацювала з терористами “ЛНР”

22 Липня 2017, 19:19

Служба безпеки України викрила комерційну структуру, що співпрацювала з терористами «ЛНР» у проведенні оперативно-технічних заходів у районі антитерористичної операції. Про це повідомив на брифінгу голова СБУ Василь Грицак, інформує прес-центр спецслужби.

За словами Грицака, оперативники спецслужби провели обшуки у приміщеннях фірми, яка спеціалізується на виготовленні та реалізації технічних засобів для встановлення місцезнаходження мобільних терміналів, спеціальних комплексів для прихованої реєстрації аудіо- і відео- інформації.

Читайте також: Як фінансується тероризм

Підставою для проведення обшуків стала інформація про те, що представники фірми нібито допомагають терористам  у проведенні оперативно-технічних заходів у районі АТО. Ця інформація знайшла підтвердження: під час обшуків на комп’ютерах працівників фірми було виявлено переписку з представником т.зв. «ЛНР». Також підтвердилося надання бойовикам програмного забезпечення.

«Така допомога дозволяє терористам використовувати ці спеціальні технічні засоби проти українських військових, правоохоронців та волонтерів», – наголосив Грицак.

Загалом під час обшуків правоохоронці вилучили 141 виріб спецтехзасіб, що були виготовлені неофіційно, тобто поза ліцензованою діяльністю та не обліковані у відповідних документах. Також у представників фірми було вилучено 200 тисяч доларів США готівки, походження яких комерсанти не змогли пояснити.

Читайте також: СБУ запобігла провокаціям у приймальнях Генпрокуратури й Адміністрації президента

Наразі вирішується питання щодо перекваліфікації дій посадовців підприємства щодо сприяння діяльності терористичної організації.

Позначки: