НОВИНИ

СБУ запобігла провокаціям у приймальнях Генпрокуратури й Адміністрації президента

Організатори акцій, за словами Грицака, перебувають в РФ.

Глава Служби безпеки України Василь Грицак повідомив про спробу захоплення громадської приймальні Генеральної прокуратури України та заплановану провокацію в Адміністрації президента. Про це він сказав у Києві на брифінгу.

За його словами, організатори та куратори цих акцій перебувають в РФ.

Він розповів, що 12 липня відбулася спроба захоплення громадської приймальні Генпрокуратури, організована РФ. Крім того, ще одна провокація планувалась в адміністрації президента України.

"Організатори та куратори цих акцій перебувають в РФ", - вказав Грицак. Він також повідомив, що СБУ встановила сім фактів спроб організації Росією провокацій біля посольства Польщі в Києві.

Він розповів, що за вказівкою куратора з Москви учасники акції повинні були захопити приймальню, прикувавши себе наручниками в приміщенні і обливши приймальню червоною фарбою, а також розвісивши плакати з політичними вимогами. Для цього були найняті 34 людини - молоді люди в камуфляжі і безробітні. За його словами, учасники цього заходу дали свідчення щодо організаторів акції.

"Ще одна провокація планувалась в громадській приймальні в адміністрації президента України", - вказав Грицак, додавши, що є скріншот листування з планом провокації з Москви.

"Служба безпеки встановила організаторів цих акцій - всі вони перебувають на території РФ. Замовники - в адміністрації президента РФ Сурков і Ардзінба. Організатор фінансового забезпечення - "Комітет порятунку України" Азарова і Олійника, колишні високопоставлені особи і олігархи-перебіжчики", - повідомив глава СБУ.

За організацією антипольських псевдоакцій стояв лідер української праворадикальної організації "Наждак" Микола Дульський. Виконавці - проросійські активісти з залученням злочинних угруповань і маргінальних елементів.

"Констатуємо, що РФ не вдасться розхитати ситуацію в Україні", - запевнив глава СБУ.

Нагадаємо, 7 липня на вулиці Хмельницького в Києві поліція затримала групу людей, які планували вчинити провокацію під однією з дипломатичних установ. Згодом Служба безпеки України повідомила, що спільно з Національною поліцією попередила провокації біля консульства Польщі у Києві, які були замовлені спецслужбами РФ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.