Савченко офіційно оголосила сухе голодування

4 Березня 2016, 10:33

Українська льотчиця та нардеп Надія Савченко, яку незаконно судять у Російській Федерації, оголосила з п'ятниці, 4 березня, сухе голодування до її повернення в Україну. Про це йдеться в заяві українки, яку опублікували її адвокати Ніколай Полозов і Марк Фейгін у Twitter.

«Я, Савченко Надія Вікторівна, українка, громадянка України оголошую сухе голодування з 4.03.2016 року до повернення мене в Україну живою або мертвою … Я забороняю в СІЗО і взагалі в Росії намагатися виводити мене з голодування», –  написала вона в своїй заяві.

Нагадаємо, Савченко під час чергового засідання російського суду 3 березня оголосила про свій намір розпочати сухе голодування з наступного дня. Адвокати українки намагалися умовити її не йти на цей крок, оскільки він може призвести до летального випадку через 5-7 днів.

Як відомо, Савченко в Росії обвинувачують у вбивстві двох російських журналістів, а також у незаконному перетині російського кордону. На початку лютого адвокат опублікував записи розмов про захоплення Савченко на Донбасі. 

25 грудня Ростовський обласний суд залишив народного депутата України, делегата ПАРЄ Савченко під вартою.

Тим часом, 2 березня стало відомо, що держобвинувачення Росії вимагає для Савченко 23 роки позбавлення волі в колонії загального режиму.