Саркозі та Меркель закликають укласти нову угоду ЄС у межах єврозони

5 Грудня 2011, 20:15

Після переговорів з Меркель у Парижі Саркозі заявив, що було б краще, якби договір схвалили всі 27 країн Євросоюзу, однак прийнятною може бути й угода між 17-ма країнами єврозони, яку на добровільних засадах могли б підписати й інші члени ЄС.

У новому договорі будуть передбачені автоматичні санкції для тих країн, які допускають дефіцит бюджету більше трьох відсотків.

За словами Саркозі, нові франко-німецькі пропозиції будуть надіслані голові Європейської Ради Герману Ван Ромпею напередодні саміту ЄС, який відкривається в п’ятницю в Брюсселі.

Головна тема саміту – подолання боргової кризи в єврозоні.

Меркель зазначила, що метою майбутнього саміту ЄС має стати спроба повернення хоча б частини втраченої довіри інвесторів.

«Ми перебуваємо у важкій ситуації, і нам потрібно повернути довіру, оскільки уявлення про нашу надійність похитнулося», – заявила канцлер Німеччини.

Як повідомлялось, 2 грудня, Ангела Меркель оголосила, що Європа працює над заснуванням «фіскального союзу» з тим, щоб змусити учасників ЄС дотримуватися бюджетної дисципліни.

Нагадаємо, один з головних архітекторів єдиної європейської валюти, Жак Делор, вважає, що єврозона мала недоліки з самого початку. Він розповів, що неспроможність ЄС централізовано координувати економічну політику в країнах-членах дозволила декому з них погрузнути в не підйомних боргах.

Водночас Делор відмітив, що боргову кризу породила не сама ідея єдиної валюти, а «помилка у її втіленні», яку допустили політичні лідери, що наглядали за введенням євро.