НОВИНИ

Меркель вважає, що Сербія поки не готова стати кандидатом в члени ЄС

Випадки конфронтації косовськіх сербів і миротворців НАТО на півночі Косова, свідчать, що Сербія поки не готова стати кандидатом на членство в Європейському Союзі. Про це заявила в п'ятницю канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи перед депутатами парламенту ФРН.

За словами Меркель, якщо Белград дійсно зацікавлений у приєднанні до ЄС, він повинен нормалізувати свої відносини з косовським керівництвом.

25 військовослужбовців з Німеччини та Австрії були поранені 29 листопада, коли сотні косовських сербів знову атакували позиції миротворців. Серби протестують проти спроб військових розібрати їх барикади на кордоні з Сербією, які вони звели після відправки на прикордонні з Сербією КПП поліції Косова.

Як повідомлялось, представники Північноатлантичного альянсу просять МЗС України продовжити термін перебування українських миротворців у Косово.

Ситуація на півночі Косова загострилася після того, як у липні косовська влада, що представляє здебільшого албанську більшість населення республіки, спробувала взяти під контроль ряд пунктів на кордоні з Сербією.

Підрозділи Збройних сил України виконують миротворчі завдання у Косовому з 1 вересня 1999 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.