САП скерувала до суду обвинувачення щодо Омеляна

22 Лютого 2019, 18:47

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Про це в п'ятницю, 22 лютого, повідомляє прес-служба САП.

 

Обвинувачення направили до Солом'янського районного суду Києва.

 

"Після завершення ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування, які було відкрито 6 листопада 2018 року, прокурорами САП затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно одного з чинних членів Кабінету міністрів України", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, під час досудового розслідування встановлено, що, працюючи виключно на державний службі, обвинувачений не міг заощадити достатньо коштів (враховуючи здійснені витрати), щоб у 2015 році придбати новий автомобіль преміум класу за понад 1,4 млн гривень та зберігати готівкою 90 тис. доларів США та 25 тис. євро.

 

"З метою уникнення декларування придбаного автомобіля та приховування дійсних статків міністра, реєстрацію транспортного засобу було здійснено на рідного брата, проте користувався ним від початку купівлі обвинувачений та його дружина", – наголошується в повідомленні.

 

Крім того, у САП заявили, що подаючи декларації за 2015-2016 роки, міністр умисно не задекларував право користування зазначеним автомобілем, витрати на його придбання, витрати на оренду будинку у передмісті Києва та право користування будинком і земельною ділянкою.

 

"Як встановлено детективами НАБУ, відомості в деклараціях за вказані роки відрізняються від достовірних на понад 8 млн гривень. Обвинувальний акт за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.368-2 КК України (незаконне збагачення) та ст.366-1 КК України (декларування недостовірної інформації) скеровано до Солом’янського районного суду міста Києва для розгляду по суті", – додали в Антикорупційній прокуратурі.

 

Як повідомлялося, 6 листопада Національне антикорупційне бюро України завершило досудове розслідування щодо міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якому інкримінують незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації. 

 

Нагадаємо, 13 вересня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило міністру інфраструктури Володимиру Омеляну підозру в незаконному збагаченні та приховуванні доходів.

 

Пізніше Кабінет міністрів повідомив, що розраховує на об'єктивне розслідування щодо міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якому вручили підозру в незаконному збагаченні. 

 

14 вересня Солом'янський районний суд міста Києва вирішив віддати міністра інфраструктури України Володимира Омеляна на поруки. Поручителями виступили міністр молоді та спорту Ігор Жданов та народний депутат від "Народного фронту" Федір Бендюженко.

 

16 вересня адвокат Олександр Лисак повідомив, що Омелян отримав від НАБУ дозвіл для виїзду за кордон, зокрема міністру повернули паспорт для закордонного робочого відрядження