Заборонені європейські сири, які 6 серпня знищили в Бєлгородській області на полігоні побутових відходів за допомогою бульдозерів і катка, були, найімовірніше, українського або російського виробництва. Про це свідчать фото, розміщені на сайті Россільгоспнагляду.
Зокрема, на одній зі світлин чітко видно на поверхні сиру цифри з чорного або синього харчового пластику (поліетилену).
Таке маркування є досить цікавим з огляду на те, що жоден з європейських заводів та фабрик подібні елементи в сирі не розміщує – це застарілий метод маркування. Натомість нині інформація щодо дати виготовлення та партії найчастіше випалюється лазером на скоринці сиру або наноситься на упаковку.
Водночас практика розміщення пластикових цифр була досить широко розповсюджена на території колишнього СРСР. Низка українських та російських заводів все ще продовжує наносити подібне маркування на сир власного виробництва.
Варто зауважити, що цей "нюанс" помітили також і користувачі Facebook, яких зацікавило, яким чином російські чи українські цифри потрапили на "європейські" сири
Цілком вірогідно, що 10 тонн сиру, показово розчавлені російськими службами, не були французького чи швейцарського походження. Адже головки сиру такого ж кольору та розміру, як і "пронумерована", складають значну частину знищеної "європейської" продукції на фото з Білгородській області.
Як повідомлялося, 29 липня російський президент Владімір Путін підписав указ про знищення продуктів харчування з ЄС та США, що потрапили під російське ембарго. Заходи діятимуть з 6 серпня і не стосуватимуться продукції, яку громадяни ввозять для особистого користування.
Пізніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що Федеральна митна служба (ФМС) РФ, Росспоживнагляд і Россільгоспнагляд шукатимуть і знищуватимуть заборонені до ввезення в Росію продукти не лише на кордоні, а й в магазинах та на складах продуктових мереж.
- Читайте також: На кордоні з Росією водій викрав свою фуру з заарештованими томатами і втік назад у Білорусь
У Росії пригрозили карати чиновників за поїдання санкційної продукції.
Тим часом митники в окремих регіонах, зокрема в Санкт-Петеребурзі і Оренбурзі, відмовляються знищувати санкційну продукцію.
Крім того, росіяни також виступають проти знищення їжі. На сайті Change.org з'явилася петиція із зверненням до Путіна, в якому пропонується не знищувати продукти, а роздавати їх нужденним через благодійні організації.