Саакашвілі зробив офіційну заяву щодо зловживань на митниці

27 Серпня 2015, 22:55

Голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі подав у правоохоронні органи заяву щодо зловживань при здійсненні митного оформлення товарів, які переміщуються через митний кордон України. Заяву, адресовану очільникам МВС, ГПУ та СБУ, він оприлюднив у Facebook.

«Моє офіційне звернення після вчорашніх скандальних, але одночасно мужніх зізнань голови української митниці, який фактично звинуватив своє керівництво в кримінальних злочинах. Крім його зізнань, ці звинувачення підтверджені численним фактологічним матеріалом. Сподіваюсь хоч зараз слідство як зазвичай не буде ховати голову в пісок», – написав Саакашвілі.

"Посадові особи ДФС (Державна фіскальна служба), діючи умисно, за попередньою змовою, занижують митну вартість товарів на Київській і Херсонській митницях, і завищують вартість ідентичних товарів на Одеській митниці, що призводить до штучного вимушеного перерозподілу товаропотоку", – йдеться в заяві.

Саакашвілі послався на заяву заступника голови ДФС Костянтина Лікарчука, зроблену з цього приводу 26 серпня.

Також Саакашвілі надав копію декларації, за якою було здійснене митне оформлення товару на Херсонській митниці за ціною 0,89 центів за кілограм.

"У той же час, щодо цього товару, імпорт якого здійснюється цією ж особою, центральним апаратом Державної митної служби був виданий указ Одеській митниці щодо підвищення ціни на 35% до одного долара 22 центів за кілограм", – наголосив Саакашвілі.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк анонсував кадрові зміни в керівництві митниці через численні скарги.