«Партія Регіонів, опозиція та олігархи зараз в один голос говорять «Так» Європі. Складається враження, що залишилося лише розв’язати проблему Юлії Тимошенко та ухвалити низку законів, аби переміг європейський напрям», – пише Талаяґа і зауважує, що цього мало, бо до тих пір, поки Москва буде тримати Київ на «енергетичному повідку», він не стане «європейським».
«У Польщі, Партія регіонів і президент Віктор Янукович не мають хорошого іміджу», – зауважує оглядач. Він стверджує, що монополізація влади, використання судів для політичних воєн та інші гріхи керівного уряду переважають будь-які його заслуги.
В результаті угод про розробку сланцевого газу із компаніями Chevron, Exxon Mobil та Shell, налагодження реверсних поставок газу із Європи та підвищення енергоефективності можуть допомогти Україні зменшити свою газову залежність від Росії. Проте не одразу.
«В результаті цих змін, згідно з державними нормами, Україна повинна стати незалежною від постачань газу з Росії протягом десяти років. Проте для цього вона потребує не лише власної самовизначеності, але й підтримки ЄС у реалізації європейського правового регулювання та фінансової допомоги у проектах диверсифікації. Польща може лобіювати таку підтримку. Лише угоди про асоціацію, якщо її буде підписано, а потім ратифіковано, буде не достатньо, щоб назавжди звільнити Україну від російського впливу», – вважає Талаґа. .