Голова Володимир Рибак підтвердив цю інформацію журналістам на брифінгу 1 липня .
"Ми маємо розглянути це питання, оскільки є заява (Шаповала- ред.) та подання (на Копиленка- ред.)", – зазначив Рибак.
Разом із тим, за його словами, питання щодо змін у структурі ЦВК поки не розглядатиметься, оскільки положення законопроекту не напрацьовано.
Рибак також вказав, що фракції мають узгодити між собою проект закону про реструктуризацію Нафтогазу, який дозволить приватизацію ГТС. А отже, цього тижня він теж не розглядатиметься.
Спікер додав, що лідери фракцій проводитимуть консультацій після погоджувальної ради щодо виборів у п’яти "проблемних" округах і в Києві. "Я хочу, щоб це питання було узгоджено. Якщо узгодять, то ми можемо проголосувати в будь-який день цього тижня", – сказав він.
Рибак також пообіцяв почергово внести на засіданні 2 липня на розгляд сесійної зали усі пропозиції стосовно подовження роботи сесії.
Нагадаємо, 3 червня президент Віктор Янукович вніс до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень члена Центральної виборчої комісії Володимира Шаповала у зв’язку з досягненням 65-річного віку. Також Янукович вніс на розгляд Верховної Ради подання про кандидатуру Олександра Копиленка на посаду члена ЦВК.
Згідно з даними джерел "Коммерсантъ-Украина", найбільше шансів очолити ЦВК є у Михайла Охендовського і секретаря ЦВК Тетяни Лукаш, які підтримують позицію Партії регіонів при голосуваннях у комісії.
Опозиція вимагає змін до закону про Центральну виборчу комісію, за якими кожна фракція матиме по одному представнику в ЦВК, а також пропонуватиме делегувати одного представник від позафракційних.
Читайте також: Нові «підрахуї»: влада впевнено здобуває тотальний вплив на ЦВК