НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

У ЦВК готові призначити вибори в проблемних округах після зміни законодавства

Для призначення виборів у проблемних округах Верховна Рада повинна прийняти окремий закон або внести зміни у чинний. Про це в коментарі Тиждень.ua заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

Вона зазначила, що насьогодні ЦВК не має повноважень призначити повторні вибори в проблемних округах.

«ЦВК не має жодних правових інструментів (для призначення виборів в проблемних округах – Ред.). Ці інструменти мають бути створені законодавчим органом, тобто потрібно, щоб Верховна Рада приймала відповідний закон на зразок того, який був у 2004 році, про особливості проведення виборів у даних округах. Тому що проблема виникла аd hoc (з латинської «виключно з метою», використовується для позначення рішення, призначеного для конкретної проблеми або завдання), вона – аномального характеру та за своєю природою не вписується у стандартний виборчий процес, тому повинна регулюватися окремим законом», – заявила вона.

Усенко-Чорна не заперечує і можливості внесення змін до вже чинного законодавства.

«Верховна Рада може в будь-який спосіб вирішувати це питання. Спосіб не є визначальним, визначальним є зміст, щоб відповідні правовідносини отримали свої регулювання відповідно до специфіки цієї проблеми», – додала представник ЦВК.

Нагадаємо, 23 квітня Конституційний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за поданням 54 народних депутатів щодо перевиборів на проблемних округах.

Як відомо, 29 грудня минулого року в Конституційний суд надійшло подання 54 народних депутатів щодо офіційного тлумачення низки положень закону «Про вибори народних депутатів України» для вирішення питання щодо проведення повторних парламентських виборів у п’яти проблемних одномандатних округах.

5 листопада ЦВК визнала неможливим встановити результати виборів народних депутатів у 5 одномандатних округах - № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 225 (Київ, Шевченківський район).

Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах.

Раніше народний депутат Руслан Князевич на засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування фактів перегляду волевиявлення українців на парламентських виборах 2012 року заявив, що ЦВК мала всі підстави встановити результати виборів народних депутатів на п’яти мажоритарних округах на користь кандидатів від Об’єднаної опозиції, проаналізувавши відеоматеріал, відзнятий камерами спостереження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.