«Неправильно, коли один голосує за десятьох. Мине півроку – подивимося, як депутати будуть голосувати», – наголосив Рибак в інтерв’ю «КоммерсантЪ-Украина».
За словами спікера, робота в парламенті – це специфічна діяльність: йдуть кулуарні переговори, зустрічі, приїжджають делегації, тому все одно деякі депутати, перш за все ті, хто займає керівні посади, будуть відсутні в залі.
«Так само і в Парламентській асамблеї Ради Європи, один до одного!», – вважає Рибак.
Він запевнив, що наполягає, щоб депутати не голосували за своїх колег.
«Якщо депутат просто вийшов із залу, не треба за нього голосувати. Коли обирали мене, голосували за Миколу Яновича (Азарова. – Ред..), я говорив депутатам – не треба натискати кнопки за відсутніх! Не треба нас компрометувати! Я не звик так жити, я далекий від цього!», – наголосив голова Верховної Ради.
Нещодавно Рибак заявляв, що хоче з’ясувати в якому стані система для персонального голосування «Рада-3», і чи не шкідлива вона для здоров'я депутатів.
Як повідомлялось 11 грудня Віктор Янукович підписав закон про зміни до регламенту Верховної Ради, що визначає механізм персонального голосування депутатів.
10 грудня глава Верховної Ради VI скликання Володимир Литвин повідомив, що підписав закон про персональне голосування народних депутатів.
6 грудня Верховна Рада внесла зміни до регламенту, які зобов'язують народних депутатів особисто реєструватися для участі в засіданнях парламенту, приймати участь в голосуванні і робити це особисто.
Від початку роботи нового парламенту журналісти неодноразово фіксували факти голосування депутатів чужими картками. Зокрема, на засіданні 12 грудня депутати голосували за своїх колег під час прийняття рішення щодо проекту Постанови про Лічильну комісію Верховної Ради. Перед цим у парламенті голосували картки Андрія та Олександра Табалових, які в цей момент не перебували в сесійній залі.
18 грудня голосуванням чужими картками вже відзначилися самовисуванці, які увійшли до фракції Партії регіонів.
Нагадаємо, система "Рада-3" була введена в експлуатацію у березні 2001 року.
Апарат парламенту провів сертифікацію системи "Рада-3" в 2008 році. Ця система передбачає, що голосування депутат починає з натискання сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку "За", "Проти", або "Утримався".
Вартість системи становила 461 тис. грн.