Рибак переймається впливом сенсорної кнопки для голосування на здоров’я депутатів

24 Грудня 2012, 12:10

Він зазначив, що у нього виникає питання, чому сенсорну кнопку не вводили стільки років.

«А мене сьогодні питають – буде вона завтра чи ні? Дайте мені розібратися! Я хочу, щоб комітет зробив висновки: в якому стані ця система, вивчив всі документи, з'ясував, не шкідлива вона для здоров'я, і так далі », – сказав спікер.

«І коли відповідні пропозиції будуть винесені у зал, моє завдання – кожному дати слово. А підпишу я рішення, яке приймуть депутати », – зазначив Рибак.

Як повідомлялось 11 грудня Віктор Янукович підписав закон про зміни до регламенту Верховної Ради, що визначає механізм персонального голосування депутатів.

10 грудня глава Верховної Ради VI скликання Володимир Литвин повідомив, що підписав закон про персональне голосування народних депутатів.

6 грудня Верховна Рада внесла зміни до регламенту, які зобов'язують народних депутатів особисто реєструватися для участі в засіданнях парламенту, приймати участь в голосуванні і робити це особисто.

Від початку роботи нового парламенту журналісти неодноразово фіксували факти голосування депутатів чужими картками. Зокрема, на засіданні 12 грудня депутати голосували за своїх колег під час прийняття рішення щодо проекту Постанови про Лічильну комісію Верховної Ради. Перед цим у парламенті голосували картки Андрія та Олександра Табалових, які в цей момент не перебували в сесійній залі.

18 грудня голосуванням чужими картками вже відзначилися самовисуванці, які увійшли до фракції Партії регіонів.

Нагадаємо, система "Рада-3" була введена в експлуатацію у березні 2001 року.

Апарат парламенту провів сертифікацію системи "Рада-3" в 2008 році. Ця система передбачає, що голосування депутат починає з натискання сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку "За", "Проти", або "Утримався".

Вартість системи становила 461 тис. грн.