Російський суд заблокував доступ до сайту “Миротворець” з РФ

1 Серпня 2016, 13:03

Доступ з території Росії до українського веб-ресурсу "Миротворець", який публікує інформацію про бойовиків на Донбасі, заблоковано Октябрьскім райсудом Санкт-Петербурга за клопотанням місцевої прокуратури. Про це повідомили з посиланням на заяву суду.

Раніше прокуратура Санкт-Петербурга під час перевірки встановила, що на сайті "Миротворець" у вільному доступі міститься, зокрема, список громадян РФ, які, за словами адміністрації ресурсу, брали участь у бойових діях на території України.

У цьому списку вказані дати народження, номера мобільних телефонів, фотографії, місця навчання, роботи, служби громадян РФ.

Прокуратура звернулася до суду з вимогою обмежити доступ до інформації, оскільки персональні дані розміщено без дозволу власників. Російський суд погодився з цими доводами.

Нагадаємо, раніше "Миротворець" (який створили для встановлення осіб сепаратистів або людей, які допомагають їм) опублікував дані понад 5 тисяч журналістів, які отримали "акредитацію" у терористів "ДНР" та "ЛНР". Крім представників українських ЗМІ, до списку потрапили також кореспонденти іноземних видань. Це спричинило скандал.

Після публікації списку журналісти поскаржилися на незаконність оприлюднення їхніх персональних даних. У підсумку прокуратура Києва почала розслідування за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість щодо безпеки журналістів та інших працівників засобів масової інформації в Україні після витоку їхніх особистих даних до інтернету. Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що публікація на сайті "Миротворець" персональних даних журналістів, акредитованих на непідконтрольних Києву територіях Донбасу, завдала багато шкоди, такі випадки не повинні повторюватися в майбутньому. Дії "Миротворця" тоді засудив також президент України Петро Порошенко.