Російський сенатор вважає, що РФ також відповідальна за події у Львові

10 Травня 2011, 23:59

На Марсовому полі у Львові сталася сутичка між націоналістами і ветеранами, а на Пагорбі Слави націоналісти не пускали людей до могили Невідомого солдата, якщо у них на одязі були георгіївські стрічки. Також націоналісти намагалися прорвати міліційне оточення під час підняття червоного прапора. Крім того, вони розтоптали вінок, який повинен був покласти на військовому кладовищі генконсул Росії у Львові Олег Астахов.

«Дружба народів – поняття не абстрактнее, воно потребує постійної підтримки, а російської присутності останніми роками на Україні занадто мало», – сказав Торшин.

На думку сенатора, необхідно активізувати роботу російських неурядових організацій на Україні, гуманітарну і культурну співпрацю, молодіжний обмін, міжрегіональну співпрацю.

«Поки нас там немає, поки із-за нашої неучасті із Західної України йде російська мова, на Західній Україні неминучі такі ексцеси з націоналістичним забарвленням», – вважає Торшин.

Як повідомлялось, МЗС Росії обурилося невтручанням української влади у ситуацію в Львові.

Нагадаємо, 9 травня у російських дипломатів по дорозі на Пагорб Слави у Львові відібрали і розтоптали вінок, який генконсул Росії у Львові намір покласти на військовому кладовищі.

При цьому, представникам РФ вдалося покласти вінок до вічного вогню на Марсовому полі.

Зазначимо, що Олег Астахов став новим Генконсулом РФ у Львові у березні цього року. Він змінив на цій посаді Євгена Гузєєва.

Генконсул Російської Федерації у Львові Олег Астахов не звертався в міліцію і вважає інцидент з розтоптаним вінком образою всієї Росії.