НОВИНИ

Львів домігся зміни генконсула Росії

Замість Євгена Гузєєва новим Генеральним Консулом Російської Федерації у м. Львові призначено Олега Астахова. Про це повідомляє прес-служба генконсульства.

22 березня перший заступник міністра закордонних справ України Руслан Демченко вручив екзекватуру новопризначеному генконсулу. А вже 23 березня Астахов прибув до Львова.

У той же день він разом із Гузєєвим відвідав Львівське єпархіальне управління УПЦ.

Раніше Львівська облрада вимагає відкликати колишнього генконсула Євгена Гузєєва за його антиукраїнські висловлювання. Так, 6 січня Львівська облрада попросила Міністерство закордонних справ оголосити генерального консула Росії у Львові Євгена Гузєєва персоною нон-грата.

Нагадаємо, колишій генконсул РФ у Львові Гузєєв відзначився антиукраїнськими висловлюваннями. Він, зокрема, висловив думку, що Україна була створена Австрією для того, аби відділити її від Росії.

«Тут була Русь – Галицька Русь, Червона Русь. Люди говорили по-руськи, тому що вони були русини. Проект «Україна» створили австріяки для вас, щоби відірвати вас від Росії, від Русі. Розділили нас», - зазначив він.

Гузєєв також вважає, що українську мову завезли на Західну Україну більшовики.

Крім того, Гузєєв звинуватив депутатів Львівської облради у зумисному спотворенні заяви Путіна щодо внеску України у перемогу в Другій світовій війні.

У відповідь МЗС заявило, що український народ знає, як вшановувати переможців Великої вітчизняної війни без підказок іноземних дипломатів, і нагадало Гузєєву, що що він дипломат, а не пропагандист.

До консульського округу Генконсульства РФ у Львові входять Львівська, Волинська, Івано-Франківська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька та Чернівецька області України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.