Російський прикордонний корабель протаранив український буксир – ВМС

25 Листопада 2018, 11:26

В неділю, 25 листопада, прикордонні кораблі РФ  здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Про це заявляє в неділю прес-центр командування Військово-морських сил ЗСУ.

 

 

Там повідомили, що 25 листопада кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря.

 

У прес-центрі підкреслили, що про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.

 

"Проте, всупереч Конвенції ООН з морського права та договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки, прикордонні кораблі РФ – прикордонні катери типу "Соболь", пскр "Дон", катери типу "Мангуст", мпк "Суздалец" здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України", – йдеться в повідомленні.

 

Так, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксиру, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.

 

"Диспетчерська служба окупантів відмовляється забезпечити право свободи судноплавства, гарантоване міжнародними угодами", – заявили в ВМС ЗСУ.

 

"Кораблі ВМС ЗС України продовжують виконання завдань із дотриманням усіх норм міжнародного права. Всі незаконні дії фіксуються екіпажами кораблів і Командуванням Військово-Морських Сил ЗС України та будуть передані компетентним міжнародним органам", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадуємо, порт Маріуполя 24 вересня зайшли пошуково-рятувальне судно "Донбас" і морський буксир "Корець" разом з малими броньованими артилерійськими катерами "Кременчук" та  Лубни".

 

Зокрема, перекидання здійснювалося у рамках майбутнього створення постійної військово-морської бази ВМС України на Азовському морі. Так, з Одеси українські кораблі вирушили до Бердянська, де на них чекали наші МБАКи.  "Донбас" і "Корець" пройшли Керченську протоку, а згодом й Кримський міст.