Російський генконсул вимагає вибачень від “єрундових” журналістів

28 Жовтня 2011, 08:54

У статті журналіст порівнює російського прем'єр-міністра Владіміра Путіна з генсеком СРСР Леонідом Брежнєвим і нагадує про те, що "європейська преса назвала його (Путіна – Ред.) плани спробою відтворити Російську імперію на "кістках СРСР".

На думку дипломата, у статті Росія підноситься як "кланово-корпоративна держава", якій загрожує "застій" і перспектива опинитися в ряду "авторитарних режимів".

Андрєєв вважає, що у статті виявляється "печерно неповажне ставлення в Росії і до російського керівництва".

"Це навіть не стаття, а якась компіляція домислів, дурниць. Дурниця, в тому числі і ця, в сучасних умовах має право на публікацію, і це право "єрундові" журналісти реалізують скрізь. І з надлишком – в "жовтій пресі", – говориться в листі. "Але до цієї категорії преси я ніяк досі не зараховував дорогі моєму серцю "Кримські вісті", – додає генконсул.

Як пише "Коммерсант-Украина", у "Кримських вістях" емоційно відреагували на цей лист. "Вибачень не буде! За що вибачатися? Я зателефонувала консулу і пояснила – це ваше право не погоджуватися, а в журналіста є право висловлювати свою точку зору. Ніякого конфлікту немає!" – заявила Іванченко.

Голова постійної комісії Верховної ради Криму з нормотворчої діяльності, організації роботи та зв'язків з громадськістю Юхим Фікс (фракція "Регіони Криму") заявив, що "ситуація вирішена". "Генеральний консул Росії в Сімферополі має право на власну думку, а журналістам іноді потрібно бути дуже точними у виразах і толерантними в судженнях", – зазначив Фікс.

Тим часом Андрєєв стверджує, що ніякої реакції на його лист не надійшло. "Зі мною ніхто не говорив, і я чекаю вибачень за цю статтю, яка не повинна була з'являтися в парламентській газеті", – заявив російський дипломат.

Нагадаємо, у травні до консульства Російської Федерації в Сімферополі невідомі підкинули підозрілий згорток. Російські дипломати викликали міліцію та вибухотехніків. Згодом вявилося, що у пакеті була плюшева іграшка.