Російські “сирні” ревізори поїхали з України незадоволеними

30 Березня 2012, 09:29

"Виробництво сиру, що поставляється на територію Російської Федерації, проводиться з порушеннями технологічного процесу на ділянках його дозрівання, упаковки, а також доставки компонентів для його виробництва", – відзначили у Росспоживнагляді.

"Технологічні параметри по виробництву сиру не відповідають вимогам російського законодавства", – заявили в Росспоживнагляді.

"Так, наприклад, сир напівтвердий сичужний "Російський", що виробляється на підприємстві, не відповідає російським вимогам за формою, розмірами, масі та органолептичними показниками. Технологія виробництва зазначеного сиру також порушується за тривалістю обсушки, температурним режимам і термінів проведення дозрівання", – повідомили в санітарній службі Росії.

"Наприклад, термін дозрівання сирів замість належних 60 діб замінений на 20-30 діб. При самопресуванні і пресуванні сирів змінені параметри температури повітря (25 °С проти 20 °С), змінена технологія обсушки сиру за тривалістю, температурі в приміщеннях в бік підвищення до 25 -27 °С проти 8-12 °С, по термінах обсушки з 1-5 доби до 4-5 хвилин і т.д.", – заявили в Росспоживнагляді.

"В процесі перевірки також виявлено, що крім виробництва сиру підприємством виробляються сирні продукти і спреди, технологія яких передбачає використання тропічних олій", – повідомили у відомстві.

"Незважаючи на вимоги комісії про подання технічних документів на сирні продукти і спреди, технічна документація на їх виробництво представлена ​​не була, при цьому була спроба приховати зазначені факти. Крім того, на підприємстві встановлені суттєві порушення санітарно-технічного стану та виробничого контролю технології виготовлення продукції", – відзначили в Росспоживнагляді.

У відомстві також повідомили, що проінформували керівництво підприємства про виявлені порушення.

"Запропоновано розробити план заходів щодо усунення зазначених недоліків та подати до Росспоживнагляду", – сказали в російській санітарній службі.

Нагадаємо, у четвер перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Микола Безуглий заявив, що фахівці Росспоживнагляду під час перевірки підприємства ТОВ "Гадячсир" не виявили жодних технологічних порушень.

Росспоживнагляд на початку лютого почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення до РФ сирів трьох українських виробників – ПП «Прометей» (Чернігівська область), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська область) і ТОВ «Гадячсир» (Полтавська область).

27 лютого Росспоживнагляд розширив список українських підприємств до семи, яким заборонено поставки сиру на російський ринок. До списку раніше заборонених додали Баштанський і Лозівський сирзаводи, «Бель Шостка України» та Хмельницьку маслосирбазу.