Російські силовики затримали п’ятьох кримських татар за підозрою в тероризмі

12 Жовтня 2016, 16:53

Затриманим 12 жовтня у Строгонівці п'яти кримським татарам висунули підозру в обвинуваченні за частинами 1 і 2 ст. 205 Кримінального Кодексу Росії (організація діяльності терористичної організації та участь у терористичній організації). Про це адвокат Еміль Курбедінов повідомив у коментарі Крим.Реалії.

«Тимуру Абдуллаєву висувають ст. 205.5 ч.1, Узеїру Абдуллаєву, Рустему Ісмаїлову, Айдеру Саледінову та Емілю Джемадінову висувають ст. 205.5 ч 2. Затриманих відвезли в управління ФСБ. Звідти, я вважаю, їх вестимуть на суд, щоб обрати запобіжний захід. До суду вони перебуватимуть в ізоляторі тимчасового утримання. У місцевій поліції є такі в'язниці», – заявив адвокат.

Курбедінов зазначив, що затримання кримських татар – це «акція залякування мусульман, зокрема, кримських татар».

«В їхніх будинках була знайдена тільки ісламська література. Ніякої зброї», – повідомив адвокат.

У Криму в середу, 12 жовтня, пройшли обшуки в будинках кримських татар. Адвокати кримських татар і російські ЗМІ повідомляють про п'ять обшуків.

Кримський політолог Елеонора Дюльбер у Facebook написала імена і місця проживання тих, до кого вранці 12 жовтня прийшли з обшуком російські силовики.

«Список кримських татар, у кого проводилися обшуки: Рустем Ісмаїлов, 32 роки, Кам'янка; Абдуллаєв Узаїр, 42 роки, Строгонівка, Абдуллаєв Теймур, 41 рік, Строгонівка, Джемадінов Еміль, Саледінов Айдер – Строгонівка», – повідомила Дюльбер.

Російське агентство «РИА Новости Крым» з посиланням на свої джерела в російських правоохоронних органах повідомляє, що «ФСБ спільно з МВС проводить спецоперацію з ліквідації кримського осередку «Хізб ут-Тахрір».

«У середу, 12 жовтня, в декількох населених пунктах півострова проводяться обшуки, пыд час яких затримано керівників забороненої в Російській Федерації організації «Хізб ут-Тахрір». Наразі підтверджується факт проведення п'яти обшуків у керівників та активних членів «Хізб ут-Тахрір», – йдеться в новини російського агентства.

МЗС України закликало Росію припинити переслідування кримських татар.

Нагадаємо, Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив чотирьох кримських татар, які звинувачувалися в зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір". Згідно з рішенням суду, Руслан Зейтуллаєв, якого підозрювали в організації "Хізб ут-Тахрір", засуджений до років в 7 років ув'язнення, Ферат Сайфуллаев, Рустем Ваїтов і Юрій Прімов отримали по 5 років позбавлення волі.