НОВИНИ

Російський військовий суд засудив чотирьох кримських татар до 7 і 5 років колонії

Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону оголосив вирок.

Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону оголосив вирок у справі кримських мусульман, яких російське слідство звинувачує у зв'язках з «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомляє сайт Крим.Реалії.

Згідно з рішенням суду, Руслан Зейтуллаєв, якого російська влада називають організатором осередку «Хізб ут-Тахрір», засуджений до семи років колонії загального режиму, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі (Юрій) Прімов отримали по п'ять років виправної колонії також загального режиму.

Адвокат Еміль Курбедінов нагадує, що для Зейтуллаєва прокуратура просила 17 років.

 

Під час оголошення вироку у кримських мусульман були заклеєні скотчем роти на знак протесту проти несправедливого суду.

Нагадаємо, у Росії прокурор попросив для чотирьох кримських татар покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 7 до 17 років. 

Суд над кримськими татарами почався в червні. Їх заарештували взимку 2015 року в анексованому Севастополі і звинувачують в участі в ісламській організації «Хізб ут-Тахрір».​

11 і 12 лютого 2016 року російські силовики провели серію обшуків і затримань у будинках прихильників ісламу. Загалом затримали 14 людей, з них заарештували чотирьох.

«Хізб ут-Тахрір» – це міжнародна ісламська політична організація. Її офіційно декларованою метою є встановлення ісламської держави і мусульманського способу життя. Ця організація заборонена в Росії, Казахстані та Німеччині; в Україні та інших країнах вона може діяти легально.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.