Російські пілоти, які брали участь в агресії проти України, розбилися на Мі-28H – InformNapalm

12 Грудня 2019, 13:46

Увечері середи, 11 грудня, російський бойовий ударний вертоліт Мі-28H «Нічний мисливець» розбився у Краснодарському краї РФ. Обидва пілоти – заступник командира 55-го вертолітного полку з льотної підготовки Олексій Склянкін і командир ескадрильї Мі-28H Руслан Кушніренко – загинули. Вони брали участь у нападі на українські кораблі «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу», як зазначає міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm у четвер, 12 грудня.

 

Вертоліт належав до 55-го полку військово-повітряних сил РФ (в/ч 35666, місце дислокації – Коренівськ, Краснодарський край). Бойові вертольоти цього полку в 2018 році брали участь у агресії проти України, коли в нейтральних водах атакували українські катери. 3 грудня InformNapalm опублікувала особисті дані офіцерів 55-го вертолітного полку. Серед вказаних осіб були Склянкін (у списку InformNapalm фігурує як Олександр – Ред.) і Кушніренко.

 

 

 

За попередніми повідомленнями Міністерства оборони РФ, причиною катастрофи став сильний туман. Проте, фахівці зазначають, що вертоліт Мі-28H (за кодифікацією НАТО:Havoc) створений для виконання бойових завдань, зокрема і у поганих погодних умовах. На даний момент слідство також розглядає дві попередні причини катастрофи: технічна несправність, або помилка в пілотуванні бойової машини.

 

«Але, вказані пілоти мали великий досвід і навряд могли зробити помилку у пілотуванні, тому ймовірною залишається версія про технічну несправність Мі-28H. Деякі фахівці, яких опитали волонтери InformNapalm, не виключають, що справжньою причиною загибелі офіцерів, що обіймали високі керівні посади у 55-му вертолітному полку, є замовне вбивство з метою «зачистки свідків та виконавців військових злочинів». Російські джерела зазначають, що заступник командира 55-го вертолітного полку з льотної підготовки Склянкін мав значний бойовий досвід і брав участь в бойових операціях в Сирії», – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, раніше InformNapalm знайшла фотодокази використання російських новітніх систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) на Донбасі.