"Ця заява (Про введення обмежувальних заходів щодо РФ – Ред.) передчасна і викликає жаль. РФ не давала підстав звинувачувати її в порушенні своїх міжнародних зобов'язань. У свою чергу у ЄС немає законних підстав переглядати митні ставки для російських товарів, порушуючи тим самим свої зобов'язання перед СОТ", – цитує "КомерсантЪ-Україна" високопоставлене джерело в посольстві РФ.
Водночас, за словами експертів, можливі обмеження з боку ЄС можуть мати нетарифний характер.
"Крім енергетики, де Газпром дуже болісно реагує на антимонопольні ініціативи ЄС, можливе посилення контролю над походженням інвестицій, а також більш жорсткий антикорупційний контроль над усіма угодами з участю російського капіталу", – упевнений науковий консультант Центру ім. Разумкова Володимир Сіденко.
Як повідомлялось, Комітет з питань закордонних справ Європарламенту підтримав проект запиту до Європейської Комісії про заходи у відповідь на тиск Росії на країни Східного партнерства, підготовлений депутатом Яцеком Сарюш-Вольським (Група народних партій, Польща). Відповідне рішення схвалено 24 вересня на засіданні Комітету.
У запиті депутати закликали Комісію розглянути можливість застосування низки санкцій щодо Росії. Зокрема, запровадити обмежувальних заходів на імпорт російських товарів, а також візових обмежень проти громадян Росії, які б віддзеркалювали аналогічні рішення Росії щодо країн Східного партнерства.
Нагадаємо, останнім часом Росія тисне на країни пострадянського простору, намагаючись завадити їх зближенню з ЄС. Зокрема, на думку експертів, під тиском Росії до Митного союзу вирішила приєднатися Вірменія.