Російська правозахисниця відвідає Сенцова у колонії

14 Серпня 2018, 14:10

Федеральна з служба Росії з виконання покарань дозволила російській правозахисниці Зої Свєтовій відвідати  українського режисера Олега Сенцова у виправній колонії в місті Лабитнангі. Про це повідомив голова Ради при президентові Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайло Федотов у Twitter у вівторок, 14 серпня. 

 

«РПЛ попросив ФСВП дозволити Зої Свєтовій відвідати виправну колонію в Лабитнангі. Дозвіл ФСВП отримано тільки що», – написав він.

 

 

 

Нагадаємо, 9 серпня Денісова оприлюднила фото українського політв'язня Кремля Олега Сенцова, зроблені у колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі.

 

Раніше Денісова звернулася до уповноваженого Росії з прав людини Тетяни Москалькової з проханням організувати переведення політв'язня Олега Сенцова в Інститут професора Ніколаєва у Москві або в лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування.

 

8 серпня сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що стан українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова є критичним, він майже не встає і вважає, що кінець близький. 

 

19 липня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раада аль Хуссейна, генерального секретаря Ради Європи Турбьорна Янгланда та комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович щодо організації візиту їхніх представників до колонії, де РФ незаконно утримує українського режисера Олега Сенцова. 

 

 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).