Російська “п’ята колона” просить суд заборонити Януковичу підписувати угоду про асоціацію з ЄС

13 Листопада 2013, 16:20

«Реалізуючи механізми народовладдя, закладені в Декларації про незалежність України та Конституції, ми подали у ВАСУ позов до президента, Верховної Ради та уряду з вимогою заборонити підписання угоди про асоціацію з ЄС, оскільки вона суперечить базовим положенням Декларації про незалежність, єдиного закону, що пройшов через процедуру народного волевиявлення – референдум», – заявив активіст Миколаївської обласної організації «Русского Єдінства» Антон Половенко.

За його словами, єдиним законним шляхом зміни зовнішньополітичного курсу передбаченого Декларацією про незалежність, є проведення нового референдуму.

Полотенко вважає, що в іншому випадку підписання угоди про асоціацію юридично не правочинне.

«Ми, реалізуючи свої громадянські права, забороняємо підписувати цей договір, який суперечить народному волевиявленню, закладеному в Декларації про незалежність України», – наголосив Полотенко.

Як повідомлялось, 3 листопада у Сімферополі кількасот активістів проросійських організацій взяли участь у «Русском марше». Під час акції під бій барабанів представники «Русского блока» несли плакати за Митний союз, скандували «Крим-Росія-Москва!», «Три країни – один народ!». На закінчення маршу молоді люди в масках намагалася підпалити прапор Європейського союзу, а коли це не вдалося, порвали його і топталися ногами.

Водночас у Миколаєві представники громадських організацій «Русич-Миколаїв», «Русскій клуб», «Русскоє єдінство » та політичної партії «Русскій блок » 3 листопада, напередодні Дня російської єдності, провели акцію проти євроінтеграції України та на підтримку об'єднання України з Росією і Білорусією.

Нагадаємо, протягом 2012-2014 років Росія планує витратити на підтримку «соотєчєствєнніков» за кордоном близько $46 млн. У 2009-2011 роках на цю підтримку вже витратили майже $33 млн.

МЗС Росії визнає сотєчєчєсвєнніками близько 30 млн. осіб, які живуть за межами РФ, але, «пов`язані історичним корінням з Росією».

Читайте також: Куди хочуть завести Україну «соотечественники»