Російська Федерація готується до масштабної континентальної війни – Турчинов

11 Квітня 2019, 13:33

Російська Федерація розбудовує потужну військову інфраструктуру на кордоні з Україною і готується до масштабної континентальної війни. Про це у четвер, 11 квітня, заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов під час Київського безпекового форуму.

 

"Росія не просто вкладає мільярдні ресурси в розбудову військової інфраструктури, вона готується до повномасштабних військових дій, до повномасштабної континентальної війни в Європі. І, безумовно, перший плацдарм, який вони будуть намагатись взяти – це наша країна", – зазначив він.

 

Турчинов наголосив, що "епіцентром руйнації безпекових паритетів" протягом останніх п'яти років виступає Російська Федерація. На його думку, найбільша небезпека полягає в тому, що" РФ не зупиняється на здобутих окупованих територіях".

 

"Ми бачимо, як останні роки дуже швидко розбудовується військова інфраструктура вздовж українського кордону", – додав він. Також секретар РНБО зауважив, що РФ вкладає мільярдні ресурси у військові інфраструктурні об'єкти – аеродроми для військової штурмової авіації, військові бази та бази зберігання зброї і техніки.

 

"На сході нашої держави нам протистоїть 8 армія Південного округу РФ, на півночі – 20 армія Західного округу РФ. І цього росіяни вважають замало, вони тримають в резерві 1 танкову армію, 49 і 58 загальновійськові армії – і цього замало. Для забезпечення наступу, який готується РФ, будуть використовуватись 6 і 4 армії повітряно-космічних сил. Вони розташували вздовж нашого кордону 8 ракетних бригад", – заявив Турчинов.

 

Він також повідомив, що для наступу на можливому театрі воєнних дій в Україні РФ готує чотири дивізії та п'ять бригад повітряно-десантних військ, п'ять бригад та полк морської піхоти. І навіть цей ресурс, на думку Турчинова, Росія вважає недостатнім.

 

Він також згадав, що у Південному окрузі, зокрема, розпочалось формування шести резервних так званих козацьких дивізій.

 

"Саме Росія веде п'ять років веде війну проти нашої країни – окупація Криму, окупація частини Донбасу. І, на превеликий жаль, ми не мали жодного дня, коли б військова російська машина не проводила бойові дії, військові провокації на теренах нашої держави. Фактично щодня ми маємо загиблих та поранених військових українських ЗСУ", – підкреслив секретар РНБО.

 

Як повідомлялося, у четвер і п’ятницю, 11-12 квітня, відбудеться 12-ий Київський Безпековий Форум, організований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».