Представництво Великої Британії в ООН назвало вето Росії і Китаю «ганебним».
Посол Франції Жерар Аро заявив, що нині «сумний день для Ради безпеки, сумний день для сирійців і сумний день для прихильників демократії».
Посол США Сюзан Райс заявила, що її країна вважає це вето «гидким».
Раніше, 4лютого, Росія і Китай проголосували проти зміненого проекту резолюції Ради безпеки ООН щодо Сирії, який мав на меті висловити підтримку мирному планові Ліги арабських держав, хоч уже й не містив прямої згадки про головні пункти цього плану.
Водночас у тексті йшлося про різке засудження «невпинних поширених грубих порушень прав людини і засадничих свобод владою Сирії» й містився заклик до «політичного процесу за участі всіх сирійських політичних сил, який відбувався б в атмосфері, вільній від насильства, страху, залякування й екстремізму, і мав би на меті дати дієву відповідь на законні прагнення і турботи сирійського народу».
Посол Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що пропонований проект резолюції «посилав незбалансований сигнал сторонам сирійського конфлікту». Західні держави, які, за його словами, стояли за резолюцією (її розробили арабські держави за підтримки європейських), «закликали до зміни режиму і проштовхували опозицію до влади», сказав представник Росії, яка підтримує режим авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада.
Посол Китаю Лі Баодун, як його цитує офіційне китайське агентство «Сіньхуа», заявив, що з приводу тексту резолюції необхідні подальші консультації.
Водночас посол США в ООН Сюзан Райс назвала пропоновані Росією поправки до проекту резолюції «неприйнятними».
А державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що з Росією було неможливо працювати конструктивно щодо цього проекту.
За останніми оцінками ООН іще станом на початок січня, в Сирії було на той час майже 5 тисяч 400 загиблих унаслідок придушення протестів проти влади від березня минулого року. Відтоді повідомляли про ще кількасот убитих, зокрема, про понад 400 смертей лише за останній тиждень.
Як повідомлялось, раніше ветування резолюції засудили правозахисники з Human Rights Watch.
"Наклавши вето, Росія та Китай створили для сирійського уряду дипломатичне прикриття. І таке рішення є ляпасом не лише для Ліги арабських держав, а й для сирійського народу. Існує великий ризик, що таке рішення дасть зелене світло для ще більшого насильства" – зазначається в офіційному зверненні правозахисників.
Напередодні голосування президент США, Барак Обама, звинуватив режим Башара Ассада у вбивстві цивільного населення у місті Хомс.
Тим часом, голова російського МЗС, Сергій Лавров, повідомив журналістам, що за дорученням Дмітрія Мєдвєдєва він зустрінеться з президентом Сирії 7 лютого у місті Дамаск. Тема зустрічі залишилася у таємниці.
Читайте також: Чи здатна Росія відмовитися від підтримки диктатора Башара Асада?