НОВИНИ

Human Rights Watch закликає Україну припинити свавілля міліції щодо мігрантів

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявляє про те, що співробітники міліції побили деяких громадян Сомалі, яких було затримано за нелегальне перебування в Україні і які знаходяться у пункті тимчасового перебування іноземців «Журавичі» (Волинська область). Про це сказано в повідомленні, розміщеному на сайті організації.

За інформацією організації, 58 затриманих сомалійців оголосили голодування, протестуючи проти того, що їх позбавили можливості клопотати про притулок, або проти несправедливого розгляду їхніх клопотань українською владою.

Вони також протестують проти затримання, оскільки Україна не може, не порушивши своїх міжнародних зобов'язань, депортувати їх у Сомалі, де вони зазнають ризику катувань і недозволеного поводження.

У повідомленні зазначається, що 30 січня ситуація у «Журавичах» загострилася.

«Як повідомив Human Rights Watch один з учасників голодування у цьому центрі утримання мігрантів, у другій половині дня (30 січня) туди прибула група із приблизно 21 міліціонера - у масках, з кийками та сльозогінним газом. Вони обшукали кімнати затриманих і вилучили деякі особисті речі... Та ж людина повідомила нам, що міліціонери побили кількох учасників голодування кийками та ногами», - сказано в повідомленні.

Крім того, у повідомленні сказано, що співробітники міліції примушували учасників голодування їсти.

Організація закликала українську владу не допускати таких інцидентів.

«Українська влада повинна негайно припинити утиски та погрози з боку міліції щодо вихідців із Сомалі, які шукають притулку, у центрі перебування мігрантів «Журавичі», - сказано в повідомленні.

На думку організації, таке поводження з будь-якими затриманими категорично заборонене і є порушенням міжнародно-правових зобов'язань України, заборонено також застосування заходів примусу до тих затриманих, які реалізують своє право на протест у формі голодування.

Як повідомлялось, Human Rights Watch у відкритому листі до влади України закликала її не допустити депортації громадян Сомалі, яких було затримано міліцією за нелегальне перебування в Україні.

Раніше Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала Україну звільнити цих сомалійців.

Управління верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців, у свою чергу, закликало надати їм статус біженців.

За даними управління, в «Журавичах» перебувають 125 осіб, 80 з яких виявили бажання подати заяви на статус біженця.

Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Amnesty International обвинувачує українські правоохоронні органи в жорстокому поводженні з громадянами Сомалі й Еритреї, яких було затримано за нелегальне перебування в Україні.

Читайте також: Біженці в Україні почуваються непроханими гостями

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.