Росіяни хочуть інспектувати українські сирні заводи

3 Березня 2012, 09:40

За його словами, минулого четверга по дипломатичним каналам російська сторона відправила українській стороні підтвердження про готовність приїхати і на місці перевірити найбільші підприємства з виробництва сирної продукції у Полтавській області.

"А минулої п'ятниці по дипломатичним каналам ми підтвердили готовність приїхати і перевірити на місці ще два українських підприємства", – сказав Оніщєнко.

Він зазначив, що для поїздки на місце необхідно ще узгодити відповідні процедури. "Я думаю, що ми зможемо виїхати не раніше ніж через тиждень", – сказав він.

Нагадаємо, Росспоживнагляд на початку лютого почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення в РФ сирів трьох українських виробників – ПП «Прометей» (Чернігівська область), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська область) і ТОВ «Гадячсир» (Полтавська область).

27 лютого Росспоживнагляд розширив список українських підприємств до семи, яким заборонено поставки сиру на російський ринок. До списку раніше заборонених додали Баштанський і Лозівський сирзаводи, «Бель Шостка України» та Хмельницька маслосирбазаю

Глава Росспоживнагляду пояснив, що претензії до українського сиру пов'язані з тим, що він не відповідаєросійському техрегламенту на молоко і молочну продукцію.

При цьому Росія відкинула пропозицію української сторони провести незалежні дослідження якості сиру.

Міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк назвав складною ситуацію з обмеженням Росією поставок українських сирів і заявив про намір України апелювати до норм Світової організації торгівлі.