Росія зрозуміла, що настав час для повзучого втягування України у Митний союз

6 Листопада 2013, 12:29

«Радник Президента РФ пан Глазьєв (Сергій Глазьєв – Ред.) заявив, що Росія готова розглядати пропозицію України про приєднання до окремих угод Митного союзу. Це нове слово, досі на найвищому рівні й на всіх переговорах, які були між прем`єрами і президентами України та Росії, ця можливість заперечувалася», – сказав Суслов.

За його словами, тут можна привітати Миколу Азарова, який цю ідею давно й послідовно відстоював.

«Тут є певний шанс для покращення відносин між Росією та Україною», – сказав Суслов.

Він зазначив, що однією з перших таких угод може стати Угода між країнами-членами Митного союзу про подолання технічних бар`єрів із країнами-членами СНД, які не є членами МС.

«Таку угоду було прийнято в грудні 2012 року, й вона передбачає процедуру приєднання до окремих технічних регламентів Митного союзу.

«Якщо ми рушимо в цьому напрямку, то поставки за виробничою кооперацією й ринки для машинобудування і багато інших ринків вдасться зберегти», – підкреслив Суслов.

Проте він не вказав терміни можливого приєднання України до вказаної угоди.

«Зараз йдеться про виконання необхідних процедур для цього. Як скоро? Ну, залежить же не лише від України. Хоча майже на кожному засіданні Кабміну розглядаються окремі угоди МС», – сказав представник України в ЄЕК.

Водночас, відповідаючи на запитання УНІАН про те, чи можливе застосування торгових санкцій стосовно України з боку Росії в період підготовки до приєднання до документів МС, Суслов зазначив: «Очевидно, що обмеження в торгових відносинах невигідні й самій Росії. В торгівлі не буває благодійності. Втрати Росії в разі обмеження торгівлі з Україною також можуть бути значними, а в багатьох галузях і більш значними, ніж навіть для України».

Як повдомлялось, 30 жовтня Кабмін визначив, що Україна може приєднатися ще до 5 міжнародних угод Митного союзу.

Нагадаємо, 2 жовтня Кабінет міністрів схвалив можливість приєднання України до угоди про узгоджену політику в галузі технічного регулювання санітарних та фітосанітарних заходів Євразійського економічного співтовариства.

Перший заступник міністр економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта повідомив, що уряд веде роботу щодо приєднання до 16   угод МС.

Прем'єр Микола Азаров заявив про намір України приєднатися до близько 70 угод, які діють в Митному союзі.