НОВИНИ

Азаров готовий приєднати Україну до 70 угод Митного союзу

Україна може приєднатися в середньому до 70 угод, які діють у Митному союзі. Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі зі своїм білоруським колегою Михайлом Мясніковічєм в Астані, повідомляє прес-служба Кабміну.

«Ми збираємося активно брати участь у роботі, зокрема, ми готові розглянути і приєднатися майже до 70 угод, які діють у Митному союзі»,- сказав Азаров.

Як повідомлялось, під час свого виступу на 10-й щорічній зустрічі «Ялтинська європейська стратегія» (YES) Азаров заявив, що у Митного союзу немає практичної можливості обмежувати торговий ринок з Україною через побоювання збільшення потоку товарів із третіх країн після введення зони вільної торгівлі з ЄС, тому Україна приречена на співпрацю з МС.

18 вересня Кабінет міністрів схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Тоді Азаров зауважив, що перебудова української економіки у зв’язку євроінтеграцією відкриє нові перспективи інтенсифікації співробітництва з країнами Митного союзу та СНД.

Нагадаємо, 4 вересня на засіданні уряду Азаров доручив Мінекономіки, Мін'юсту разом з уповноваженим України при ЄЕК у найкоротші терміни підготувати рішення про приєднання Києва до угоди МС про усунення технічних бар'єрів у взаємній торгівлі з державами - учасниками СНД, які не є членами Митного союзу. Втім до наступного засідання уряду документ не був готовий.

Раніше президент Вiктор Янукович заявляв, що Україна готова приєднатися до окремих положень Євразiйського та Митного союзiв, якi не суперечать нормам Свiтової органiзацiї торгiвлi (СОТ), що не перешкодить пiдписанню угоди про асоцiацiю з Євросоюзом. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалам.

Янукович зазначив, що вiдносини України з Митним союзом прописанi у меморандумi, який фактично дає країнi статус спостерiгача в об'єднаннi.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.