Росія затримала тільки п’яту частину санкційної продукції – ЗМІ

7 Серпня 2015, 10:20

У Россільгоспнагляді заявили, що через адміністративні кордони Казахстану та Білорусі від початку року були здійснені 283 спроби ввезення санкційних продуктів, однак це лише 20% від згальної кількості заборонених товарів, які перетинають кордон РФ. Про це  розповіли в прес-службі відомства.

«Таким чином, призупинити виходить лише невелику частку контрабанди, що ввозиться з країн Митного союзу Євро-Азіатського економічного союзу (ЄАЕС)», – скаржаться у відомстві.

«Річ у тому, що на адміністративних кордонах з такими державами немає митного контролю – перевірки проводять тільки пости Россільгоспнагляду, яких не надто багато: шість на кордоні з Білорусією, 35 – з Казахстаном», – сказано в тексті.

У прес-службі пояснили, що порушники шукають безконтрольні польові дороги: навіть ті, кого завертають, нерідко знаходять об'їзні шляхи і все одно ввозять західне продовольство в Росію. У зв'язку з цим Россільгоспнагляд розглядає можливість збільшення кількості постів огляду.

Як повідомили в прес-службі відомства, всього з початку 2015 співробітниками Россільгоспнагляду було оглянуто 66 тис.пПартій продуктів загальною вагою 576 тис. т, з них заборонено до ввезення – 283 партії загальною вагою 3,5 тис. т.

Дивіться також: Іван Грозний вбиває свого сира. Знищення Росією санкційних продуктів у фотожабах.

Як повідомлялося, 29 липня російський президент Владімір Путін підписав указ про знищення продуктівхарчування з ЄС та США, що потрапили під російське ембарго. Заходи діятимуть з 6 серпня і не стосуватимуться продукції, яку громадяни ввозять для особистого користування.

Пізніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що Федеральна митна служба (ФМС) РФ, Росспоживнагляд і Россільгоспнагляд шукатимуть і знищуватимуть заборонені до ввезення в Росію продукти не лише на кордоні, а й в магазинах та на складах продуктових мереж.