Він сказав, що Росспоживнагляд був готовий почати інспекцію українських сирів 19 березня, але її параметри не були узгоджені, причому, з вини України.
«Підтверджуючи готовність виїхати 19 березня, ми цього не зробимо. У нас немає чіткого узгодження технічних параметрів перебування, складів делегацій, супроводжуючих осіб і так далі», – зазначив Оніщєнко.
«Замість технічних узгоджень умов, порядку, маршрутів досліджень і часу перебування на території України, не отримавши відповідей від Мінсільгоспу України, протягом другої половини тижня, що минає ми спостерігали лише якісь міркування та посилання на незрозумілі експертизи», – заявив Оніщєнко.
Він також зазначив, що Росспоживнагляд готовий вести діалог напряму з українськими виробниками сиру, минаючи Мінсільгосп України.
«Я пропоную тим трьом заводам, яких ми номінували, як перший етап допуску, вийти безпосередньо на наших фахівців. Ми готові без участі офіційної структури, судячи з усього, мало зацікавленої в якнайшвидшому вирішенні ситуації, перевести роботу в технологічний режим, надзвичайно необхідний для виробника», – заявив Оніщєнко.
Нагадаємо, Росспоживнагляд на початку лютого почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення до РФ сирів трьох українських виробників – ПП «Прометей» (Чернігівська область), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська область) і ТОВ «Гадячсир» (Полтавська область).
27 лютого Росспоживнагляд розширив список українських підприємств до семи, яким заборонено поставки сиру на російський ринок. До списку раніше заборонених додали Баштанський і Лозівський сирзаводи, «Бель Шостка України» та Хмельницьку маслосирбазу.
Голова Росспоживнагляду пояснив, що претензії до українського сиру пов'язані з тим, що він не відповідає російському техрегламенту на молоко і молочну продукцію.
Як повідомив 15 березня голова Держветфітосанітарної служби України Іван Бісюк, міжнародна експертиза не знайшла в українських сирах, що першими потрапили під заборону Росспоживнагляду, пальмової олії.