Росія втричі збільшила розвідку на Донбасі та готується до наступу – Наєв

24 Січня 2019, 12:08

Російська Федерація втричі посилила розвідку на Донбасі, з чого можна зробити висновок про підготовку до повномасштабного наступу на Україну. Про це у четвер, 24 січня, повідомив командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв. 

 

Генерал стверджує, що є декілька індикаторів підготовки Росією масштабного наступу на Україну.

 

«По-перше, вони збільшили кількість військ у зоні конфлікту. Наприклад, там, де було вісім тактичних батальйонів біля українсько-російського кордону, їх стало дванадцять. І це тільки в моїй зоні відповідальності. Вони також суттєво збільшили кількість авіації, готової до дій з повітряних баз по той бік лінії фронту, біля Донецька», – зазначив він.

 

За словами Наєва, в Донецькій і Луганській областях активізувалися російські диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ). Це вдалося встановити завдяки перехопленню розмов. Українські військові виявили особливий тип супутникового зв'язку, який використовується старшим офіцерським складом російської армії. Присутність російських генералів доводить, що відбувається перегрупування військ, а це, швидше за все, підготовка до наступу.

 

«Розвідувальні потужності збільшилися втричі: більше ДРГ, більше груп перехоплення радіоперемовин, більше шпигунів. Так відбувається, як правило, напередодні наступу», – розповів командувач ООС.

 

Він вважає, що ймовірність нападу російських військ почала наростати після інциденту в Керченській протоці в листопаді, коли російські військово-морські сили атакували три українських кораблі, що йшли з Чорного моря в Азовське. На думку генерала, агресія Росії в Чорному морі – це частина російського плану про взяття під контроль всього узбережжя Азовського моря та розширення зони присутності Росії в західному напрямку, через Маріуполь і до Криму.

 

Також Наєв повідомив, що «новини» російських ЗМІ про те, що Україна нібито хоче використати хімічну зброю в Донецьку, – це медійний супровід, який має виправдати необхідність нападу.

 

Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони України повідомила, що Україна не є кінцевою метою РФ, вона лише елемент підготовки до більш широкого наступу.