НОВИНИ

У РНБО заявили, що Україна є лише елементом підготовки до більш широкого наступу РФ

Водночас Петров підкреслив, що глобальний конфлікт може розгорнутися вже у найближчі роки.

Рада національної безпеки та оборони України повідомила, що Україна не є кінцевою метою РФ, вона лише елемент підготовки до більш широкого наступу. Про це керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО Валентин Петров повідомив у виступі на презентації спільного проекту "Українського тижня" та The Economist "Світ у 2019", що відбулася у книгарні "Є" у Києві.

 

"Якщо подивитися на сучасні російські військові ініціативи, можна сказати, що це не тільки підготовка до війни з Україною, це один з елементів більш широкого стратегічного розгортання російської наступальної машини. Вона йде від Північного моря аж до Сирії. Фактично можна говорити про підготовку до світової війни", – наголосив Петров.

 

За його словами, незважаючи на ескалацію гібридної агресії Росії та внутрішні проблеми, Україна стає дедалі сильнішою і готова до нових викликів.

 

Зокрема, серед ключових проблем, перед якими постала Україна, він назвав, незадовільні темпи економічного розвитку, зношеність інфраструктури, демографічну кризу та зменшення долі України у світовому ВВП.

 

"Світ розвивається набагато швидше, ми маємо робити кроки на випередження - це інформаційні програми, технологічна перебудова, інакше ми залишимося десь на узбіччі", – зазначив Петров.

 

Водночас він підкреслив, що глобальний конфлікт може розгорнутися вже у найближчі роки.

 

"Зараз усі плани переозброєння великих держав, зокрема, РФ, заплановані на 2023-2025 роки. Світ може бути готовим до глобального конфлікту буквально за 6 років, але він може розпочатись і раніше", – спрогнозували в РНБО.

 

Крім того, Петров заявив, що в гіпотетичній третій світовій війні "Росія, посилена ресурсами України – це буде зовсім інша Росія". Він також зазначив, що це поступово усвідомлюємо не лише ми, а й західні еліти, які розуміють, що Україну треба підтримувати.

 

На думку Петрова, наступний рік стане принципово важливим для нашої держави, зокрема, у зв'язку із президентськими та парламентськими виборами, у які намагатиметься втрутитись агресор.

 

"Абсолютно зрозуміло, що наш противник намагатиметься скористатися цим. "Військова карта" є, розгортаються військові з'єднання на кордоні. Це дійсно страшна сила, і ця сила не тільки для України - в її планах пройти Україну наскрізь, і, рухаючись далі, через Білорусь вийти на країни Балтії, Польщу", – додав керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України

 

Також він наголосив, що росіяни спробують вплинути на ситуацію в нашій державі напередодні виборів гібридними засобами "через інформаційну та кіберкампанію", але сектор безпеки і оборони готовий до цих загроз, додав він.

 

Відповідаючи на запитання щодо наявності у держави планів розвитку новітніх військових технологій, Петров зазначив, що нині розробляються "нові зенітні комплекси, оперативно-тактичні ракети, протикорабельні комплекси", при цьому, змінюється якість наших Збройних сил, що є ключовою перевагою перед російським агресором.

 

"Поступово ми перетворюємося на зовсім іншу силу. Крок за кроком ми стаємо сильнішими", – підсумував він.

 

Нагадаємо, лідери держав і урядів країн-членів Євросоюзу ще на півроку продовжили дію економічних санкцій щодо банківського, фінансового й енергетичного секторів Росії.