В офіційному переліку, підписаному главою Росфінмоніторингу Юрієм Чіханчіним, поряд з представниками «Аль-Каїди», руху «Талібан» і чеченськими бойовиками, є імена чотирьох уродженців України.
Зокрема: 37-річного луганчанина Олексія Меркулова, 30-річного харків'янина Сергія Тимошина, 36-річного мешканця Черкаської області Романа Морозова та 38-річної Надії Ракс з Рівненщини, яка раніше засуджувалась в Росії за тероризм. Ракс визнали причетною до вибуху в кінці 90-х років біля будівлі ФСБ у Москві.
Нині Надія, яка відбула майже 7 років покарання у російській колонії, живе у Рівному з маленьким сином. Вона вважає, що її підставили і ніяка вона не терористка.
«Мені знайомі розповіли про цей список. Тепер от думаю, подавати до суду чи ні. Я і так вже суджуся з Росією. З 2004 року моя справа (щодо ув'язнення – Ред.) перебуває на розгляді в Європейському суді. На початку 90-х я займалася в Москві правозахисною діяльністю і зіштовхувалася з роботою органів безпеки. Думаю, через це мене і підставили, зробивши причетною до вибуху біля ФСБ», – пояснила Ракс.
Водночас, Романа Морозова в селі Лебедин на Черкащині (така адреса вказана у списку – Ред.) не знають.
Поки незрозуміло, що загрожує тим людям, які потрапили в список Росфінмоніторингу, який закликає фізичних осіб і організації не мати справу з цими громадянами, щоб не стати посібником терористів.
Як повідомлялось, після вбивства бен Ладена міжнародний тероризм переорієнтовується на країни Центральної Азії. Зокрема, активізація бойовиків спостерігається у Таджикистані, Узбекистані та південних районах Киргизії.
Нагадаємо, у травні голова СБУ Валерій Хорошковський заявив, що нині не вбачає серйозної загрози проявів тероризму в Україні.