Росія відмовилася передати Україні ще трьох політв’язнів

20 Грудня 2017, 13:43

Росія відмовила без вказування причини у передачі Україні незаконно засуджених українців Станіслава Клиха, Миколи Карпюка та Олексія Чирнія. Про це повідомив заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов на своїй сторінці у Fаcebook.

"Росія відмовила у передачі в Україну Клиха, Карпюка та Чирнія без зазначення причини та відповідного рішення суду", – йдеться у повідомленні

Також Пєтухов зазначає, що до цього вже була відмова у передачі Сєнцова та Вигівського.

"Це є порушенням умов Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року і ми письмово звернулися до Росії з вимогою добросовісно виконувати свої міжнародні зобов'язання", – наголосив заступник міністра.

Раніше перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що ризик зриву обміну заручниками з ОРДіЛО є дуже високим. 

Як повідомлялося, 29 листопада під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську було досягнуто домовленості щодо обміну заручниками до новорічних свят. Однак сторони не назвали конкретної дати обміну.

У СБУ заявили, що Україна на законних підставах готова обміняти 306 полонених бойовиків на 74 українських полонених на Донбасі.

Нагадаємо, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років. Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

Нагадаємо, кримчанин Олексій Чирній є фігурантом «справи Олега Сенцова», яку ще називають «справою кримських терористів». Його затримали російські силовики у травні 2014 року, після окупації Криму Росією, і звинуватили, зокрема, у спробі підірвати пам’ятник Леніну в Сімферополі. До нього дев’ять місяців не допускали українського консула, а коли ця зустріч таки відбулася, Чирній повідомив, що до нього застосували тортури. Як заявляв російський адвокат Ілля Новиков, який короткий час захищав Олексія Чирнія (його невдовзі примусово вивели зі справи), українець обмовив себе й інших учасників справи під час слідства і пішов на угоду зі слідством саме через катування.

У квітні 2015 року його засудили до семи років колонії суворого режиму.