На підтримку документа висловилися 13 з 15 членів Ради. Проти – двоє.
Ветування резолюції було засуджене правозахисниками з Human Rights Watch.
"Наклавши вето, Росія та Китай створили для сирійського уряду дипломатичне прикриття. І таке рішення є ляпасом не лише для Ліги арабських держав, а й для сирійського народу. Існує великий ризик, що таке рішення дасть зелене світло для ще більшого насильства" – зазначається в офіційному зверненні правозахисників.
Напередодні голосування президент США, Барак Обама, звинуватив режим Башара Ассада у вбивстві цивільного населення у місті Хомс.
Тим часом, голова російського МЗС, Сергій Лавров, повідомив журналістам, що за дорученням Дмітрія Мєдвєдєва він зустрінеться з президентом Сирії 7 лютого у місті Дамаск. Тема зустрічі залишилася у таємниці.
Читайте також: Чи здатна Росія відмовитися від підтримки диктатора Башара Асада?
Нагадаємо, у Сирії майже рік тривають антиурядові протести, які почалися в середині березня 2011 року в місті Дера на півдні країни, а потім перекинулися на інші регіони.
Раніше Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом. Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожено, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС. Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає ці санкції як оголошення війни.
Окрім цього, Сполучені Штати запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини.