Росія просить Україну звільнити від податків вантажі, що постачаються для ЧФ

20 Квітня 2012, 11:02

Він і його український колега, перший заступник голови МЗС Руслан Демченко провели в Москві переговори в якості співголів Підкомісії з питань функціонування Чорноморського флоту РФ та його перебування на території України Російсько-Української міждержавної комісії.

Карасін підкреслив, що митне оформлення вантажів, що надходять до Криму в інтересах підрозділів російського Чорноморського флоту, є одним із злободенних питань.

"Мова йде не тільки про процедурні питання оформлення таких вантажів, а й про нарахування податків на їх ввезення. У рік на це йде 10-15 млн доларів", – повідомив заступник міністра.

"Вважаємо такий стан справ невиправданим, перш за все з правової точки зору", – підкреслив Карасін.

Він повідомив, що на зустрічі російська сторона "висунула конструктивну, як видається, пропозицію – привести питання оформлення вантажів у відповідність до базових угод по флоту і законодавства України, що дозволить звільнити ввезення таких вантажів від оподаткування".

Звільнені в результаті кошти або значну їх частину, за словами заступника голови МЗС РФ, можна буде направити на сприяння соціально-економічному розвитку Севастополя та інших населених пунктів, де дислокуються російські військові частини.

Карасін також підкреслив важливість "врегулювання у сфері здійснення капітального ремонту будівель і споруд, що орендуються російською стороною в інтересах Чорноморського флоту".

"Проведена експертами спільна інвентаризація цих об'єктів показує, що приблизно половина з них потребує такого ремонту", – зазначив заступник міністра.

Він нагадав, що російська сторона на основі базових угод по флоту зобов'язалася використовувати орендовані об'єкти відповідно до законодавства України. Ним передбачено, що обов'язок проводити капітальний ремонт лежить на орендодавцеві, тобто на українській стороні, у власності якої і знаходиться вся ця нерухомість.

"Зрозуміло, що це потребуватиме значних фінансових вкладень – усього орендується приблизно 4,5 тисячі будинків і споруд", – підкреслив заступник міністра.

"Знайти їх відразу не просто. Тому ми пропонуємо нашим партнерам шукати реалістичні шляхи знаходження взаємоприйнятних розв'язок і в цій сфері", – додав він.

Нагадаємо, у березні  Севастопольська влада поскаржилася уряду на те, що Чорноморський флот Росії використовує 30 причалів безкоштовно.

За підрахунками влади Криму, щорічна компенсація регіонам автономії за базування на їх території Чорноморського флоту Росії повинна становити не менше 39,4 млн грн.

Нагадаємо, у квітні 2010 року президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв в Харкові підписали угоду, яка передбачає продовження перебування Чорноморського флоту на території України до 2042 року.