Росія продовжує політику примусової паспортизації українців у Криму – Мінреінтеграції

17 Червня 2020, 11:30

Росія продовжує політику примусової паспортизації громадян України в Криму. Про це повідомили на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у вівторок, 16 червня.

 

«Уже сьомий рік, починаючи з незаконної окупації українського півострова Крим, після військової агресії та окупації українських територій у Донецькій і Луганській областях, Росія грубо порушує всі норми міжнародного права. Підписання президентом РФ Путіним (Владіміром Путіним – Ред.) указу про позбавлення громадян України можливості володіння землею в тимчасово окупованому Росією Криму – черговий крок до нав'язування російського громадянства та дискримінації наших громадян на території нашої держави», – йдеться в повідомленні.

 

Повідомляється, що таким чином Росія порушує норми Женевської та Гаазької конвенцій.

 

Зазначено, що під егідою Мінреінтеграції створюється Національний центр документування фактів порушень прав і свобод людини – майнових, особистісних тощо.

 

Як повідомлялося, 24 квітня 2019 року в Росії спростили процедуру надання російського громадянства жителям так званих «Донецької та Луганської народних республік». «Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про приймання в громадянство Росії у спрощеному порядку», – йдеться в указі Путіна. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подачі документів.

 

1 травня Путін видав новий указ, що спрощує порядок отримання громадянства РФ для українців, що жили в Криму і на Донбасі до весни 2014 року.