Росія повинна звільнити Сенцова, перш ніж на її руках буде ще одна смерть – Волкер

10 Серпня 2018, 22:09

Спецпредставник Держдепу Сполучених Штатів з питань переговорів по Україні Курт Волкер заявив, що Росія повинна звільнити українського політв'язня Олега Сенцова до того, як на її руках буде ще одна смерть. Про це він повідомив у Twitter у п'ятницю, 10 серпня. 

 

"Росія повинна звільнити Олега Сенцова, перш ніж на її руках буде ще одна смерть. "Визнання", вочевидь, отримані під тортурами … Росія повинна бути кращою за все це", – написав він

 

В свою чергу, у посольстві США в Україні впевнені, що Росія  "може та повинна" звільнити Сенцова. Про це йдеться у відповідному повідомленні посольства у Twitter.

 

"Ми занепокоєні повідомленнями про погіршення стану здоров'я українського кінорежисера Олега Сенцова. Росія може та повинна негайно звільнити цю невинну людину",  – зазначається у тексті.

 

Раніше повідомлялося, що посольство України в Росії  і українське консульство у Єкатеринбурзі надіслали звернення до Федеральної службу і виконання покарань Росії щодо надання дозволу українському консулу відвідати Сенцова.

 

Нагадаємо, 9 серпня Денісова оприлюднила фото українського політв'язня Кремля Олега Сенцова, зроблені у колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі.

 

Раніше Денісова звернулася до уповноваженого Росії з прав людини Тетяни Москалькової з проханням організувати переведення політв'язня Олега Сенцова в Інститут професора Ніколаєва у Москві або в лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування.

 

8 серпня сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що стан українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова є критичним, він майже не встає і вважає, що кінець близький. 

 

19 липня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раада аль Хуссейна, генерального секретаря Ради Європи Турбьорна Янгланда та комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович щодо організації візиту їхніх представників до колонії, де РФ незаконно утримує українського режисера Олега Сенцова. 

 

 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).